حجت الاسلام تویسرکانی در اولین یادواره شهدای دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

شهدا جذابترین حقیقت های عالم وجود هستند

۱۱ مهر ۱۴۰۰ | ۱۵:۲۸ کد : ۴۱۹۱ اطلاعیه ها
اولین یادواره شهدای دانشجو دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با حضور حجت الاسلام محمدرضا تویسرکانی نماینده ولی فقیه در بسیج مستضعفین، حجت الاسلام علیمراد یوسفی نماینده ولی فقیه در سپاه استان البرز، دکتر محمدحسن برهانی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج و جمعی از مسئولین استانی و دانشگاهی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج؛ در این مراسم حجت الاسلام محمدرضا تویسرکانی نماینده ولی فقیه در بسیج مستضعفین بیان داشت: شهدا جذابترین حقیقت های عالم وجود هستند و خداوند به برکت این شهدا رزق کریم توزیع می کند.

حجت الاسلام تویسرکانی در ادامه با اشاره به راز جذابیت شهدا گفت: مهربانی و محبت به مردم، نوع نگاه شهدا به دیگران و برخورد محترمانه با گناهکاران و کسانی که حتی مقبول آنان نبوده و تکریم انسانها از ویژگی های جذابیت شهدا است.

نماینده ولی فقیه در بسیج مستضعفین افزود: شهدا در راه خدا و برای دفاع از مردم ، دنیا و آخرت و دفاع از کیان مردم و ناموس آنان شهید شدند. آنها نگاه بدبینانه به مردم نداشته و هیچگاه قضاوت های منفی در مورد دیگران جاری نمیداشتند و در جذب اولیاء خدا معیار حداقلی را در نظر میگرفتند و با داشتن کوچکترین نکته مثبت در دیگران به آن  تمسک می جستند.

وی گفت: پنج چیز لازمه هر انسان عبارتند از: داشتن عقل، دین، ادب، حیا و حسن الخلق و ادب از نظر امام حسین این است که به هر کسی نگاه میکنی او را بهتر از خودت بدانی

حجت الاسلام تویسرکانی از دیگر ویژگی های شهدا به متکبر نبودن، متواضع بودن و دشتن شرح صدر آنها اشاره کرد و شرح صدر یعنی آنقدر ظرفیت پیدا کند که گشایشی داشته باشد و همچنین زیبا حرف زدن، صبور بودن و حلیم بودن از دیگر مشخصه های شهدا یاد کرد.

 دکتر محمد حسن برهانی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج در اولین یادواره شهدای دانشجو تصریح کرد: این دانشگاه میراث شهیدان است و همچنین مرکز پرواز ارواح شهیدانی است که برای نظام جان خود را در طبق اخلاص گذاشته است .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز عنوان کرد: هم اکنون نیز جبهه همان جبهه است فقط شکل شهادت و دفاع عوض شده است، هم خاکریزها پابرجاست و هم دفاع کردن ها، اما اکنون دفاع از حریم اهل بیت در فضای مجازی، دفاع از کیان انقلاب و نظام جمهوری که مورد هجمهء غافلان داخلی و دشمنان خارجی است ضرورت بیشتری دارد.

در ادامه حجت الاسلام دکتر خوش باور نماینده دفتر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز نیز در  این مراسم با تسلیت ایام سوگواری رحلت محمد مصطفی(ص) و فرزندانش گفت: یکی از درهای بهشت جهاد است و کسایی که در مسیر جهاد قرار گرفته اند خاص شده اند و کسانی می توانند از سیم خاردارهای دشمن عبور کنند که ابتدا از سیم خاردارهای نفسشان عبور کرده باشند.

وی درباره جهاد در راه خدا افزود: جهاد اکبر همچنان ادامه دارد و ارزش های آن پایبندی به مبانی و ارزشهای انقلاب، هدف گیری آرمانهای انقلاب، پایبندی به استقلال همه جانبه ی کشور اعم از سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و همچنین حساسیت در برابر فتنه و نیرنگ دشمنان است.

در پایان این مراسم از خانواده شهدای دانشجو مدافع حرم، مدافع سلامت و ایثارگران این واحد دانشگاهی با اهدا لوح تکریم شد.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج